Kolejny „set” zdjęć z 1961.

Tym razem odcinek Tokarka/Borowiczki i Most (wtedy był jeszcze tylko jeden:):))

Tokarka – zwróćcie uwagę jaka wtedy była tam dzicz. Wszędzie kępy i rozległe łachy piasku.

Doskonale widać także główkę przecinającą tę odnogę przez całe koryto. Dziś dobrze odznacza się dolna jej część od strony Tokarki, by później zaniknąć i w zależności od danego roku, ukazywać się na 20-30 metrach od strony Kępy Ośnickiej.

Borowiczki – kiedyś to tu ciągnął główny nurt Wisełki. Po widocznych główkach na wewnętrznym łuku już dawno nie ma śladu i teraz jest tam delikatny rowek, może 2 metrowy. Jedyną jeszcze odznaczającą się główką jest struktura poniżej ujścia Słupianki, ale widocznie została zbudowana nieco później.

Płock – od góry 2 główki, które zostały rozebrane podczas budowy Nowego Mostu. Dalej widać dopiero główka „Na Pałacach”. Po stronie płockiej powinna być jeszcze „Racowa”, ale widocznie tą też położono później. Od strony Radziwia widać długą strukturę, której dzisiaj jest zupełnie zasypana. Początkowo myślałem, że to główka „Na Róży”, ale ta jest zlokalizowana zdecydowanie bliżej mostu i na powyższym zdjęciu zasłania ją wielka łacha piaskowa.

W kolejnym wpisie zdjęcia, które zrobiono tuż przed zalaniem.

Miłego snucia marzeń, jak to musiało być te pół wieku temu z tymi sandolami i sumakami na przekosach i dołach za główkami…:) Echch, pewnie się działo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *